Isla sam na ginekoloski pregled prosle nedelje. . Nisam imala nikakve tegobe, ali sam otisla preventivno. Pregled mi je obavljen rutinski, uradjena mi je kolposkopija i u nalazu pise: scj vidjena u celiji. Oko orificijuma uglavnom na prednjoj usni ektopija i mozaik. Ostali epiteli ektocervikusa skvamozan sch+. Uzeli su mi nalaze za papa (cekam nalaze) , ali su mi dali i uput za biopsiju i imam zakazano 10-og juna. Jako sam uplasena i nestrpljiva. Zaista nista ne razumem sta pise u nalazu. Trazila sam po internetu, ali nisam nasla odgovor koji me u potpunosti informise. Pre nikada nisam imala nikakav veci problem. Pre godinu i po dana sam pila jake antibiotike i po prestanku upotrebe mi se pojavio svrab u predelu vaginalnih usana. Koristila sam canesten vaginalete i to mi se povuklo. Od tada mi se vise nije pojavilo, niti sam imala nekih drugih problema. Imam redovnu menstruaciju. Imam 21 godinu, vec 3 godine imam stalnog partnera i nisam imala rizicne seksualne odnose. Ako mozete da mi objasnite o cemu se radi u lekarskom izvestaju, jer ja svoje odgovore nisam dobila od svog lekara. Hvala.

    Odgovoreno: 03. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ektopija i mozaik su posledica upale grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #116751

    • nejla avdic 03. 06. 2013.

      Postovani rodila sam dvoje djece i sad imam bolove u predjelu krsta i u donjem djelu stomaka doktor kaze da mi je maternica uz kicmu pa mi predlaze ako me i dalje bude bolilo da mi je povlaci pa me interesuje kako se to radi i sta mi vi predlazete hvala