Poštovani. . Molim za vašu pomoć: već skoro 2 mjeseca imam povećano lučenje sekreta, koji često mijenja boju (iz gusto bijele u žućkastu, pa u zelenkastu, sve dok ne dođe vrijeme za ciklus kada pocrveni i tada krene ciklus.) ono što me posebno brine je to što u tadnje vrijeme kada imam menzis krv ide ispod usnica, dućinom cijelih usnica, najviše na počettku, pri vrhu. Odnosi su bolni. Nakon određenog vremena se sve smri, čak ni sekreta ne bude. Onda jedan dan opet počnje svrbuckanje, pa jak sekret (da ne spominjem njegov miris) , pa onda peckanje. . . . . I sve u krug. . . Pretpostavljam da je upala cervixa, zanima me da li je to jako opasno? Odnedavno sam i sexualno aktivna, ali u počektu nije biloproblema. . . . Takođe sam imala velik problem sa izostankom cilkusa (godinu dana) kada mi je skotor propisao dobroston 1omg. Zaista se brinem, ovo mi se desilo nakon odlaska kod ginekologa, (a on je rekao da dolazim samo na kontrole, svaka 3 mjeseca) , mada je svrab zaista nepodnošljiv i bojim se da ne uradim nešto još gore češanjem. . . I da li bi mi acidi borici rastovr pomogao?

    Odgovoreno: 01. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uraditi kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , ispiranjem rastvorom kaljum hipermangana (roze boje) mogu vam privremeno samo smanjiti tegobe, ispirajte se sto cesce u toku dana.