Postovani, koristim kontraceptivne pilule novinete vec 4-5 meseci i do sad nisam imala problema. Medjutim danas sam dobila menstruaciju a da nisam popila sve pilule, ostalo je jos 5 do kraja. Pila sam antibiotik klindamicin, jel moguce da je to uzrok prevremene menstruacije?

    Odgovoreno: 31. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Antibiotici nemaju veze sa kontraceptivnim pilulama, inace orlana kontracepcija se pije po jedna tableta od znak start od petog dana ciklusa i u pravcu strelice i cekate da dobijate menstruaciju, nikad ne pocinjete novu kutiju pre nego sto dobijate menstruaciju. Javite se vasem ginegologu da vas pregleda.