Poštovani, imam 26 godina i dijagnosticiran pcos, poslednji nalaz mi je izgledao ovako: uterus: 57, 3 mm, endometrij: 14, 8 mm, od: 39, 66 mm x 26, 5 mm pcod, os: 29, 8 mm x 21, 9 mm pcod. Grlić maternice trolistan. Vadila sam hormone na 3. Dan ciklusa i rezultati su: fsh - 4, 5; lf - 6, 2; estradiol - 150; progesteron - 7, 9; prolaktin - 504; testosteron - 1, 8; kortizol - 379. Hormoni šritnjače su uredni. Imam uredne menstruacije svakog 29 dana cikusa i nemam visak kolograma, ali sam pod velikim stresom. Muž i ja polušavamo dobiti dijete već 6 mjeseci, pa vas želim pitati da li ova dijagnoza predstavlja problem za začeće i da li ovi hormoni pokazuju da li uopšte imam ovulaciju? Unaprijed hvala veliki pozrav

    Odgovoreno: 30. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Pogledajte referentne vredosti za folikularna faza, izgleda da imate visok prolactin. Inace vam savetujem da uradite hormonski status (fsh, lh, prolactin, estradiol, progesteron, testosteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.