Postovani, u urinokulturi i u vaginalnom i cervikalnom brisu pronadjena mi je eserihija coli. Ginekolog mi je prepisao lek panklav jer u antibiogramu pise: amoksicilin sa klavulonskom kiselinom s (osetljiv) , a moj opsti lekar mi je rekao da ga ne pijem jer u antibiogramu urinokulture pise: ampicilin r (rezistentan) . . . Pa ako mozete da mi kazete sta da radim? Da li ce mi naskoditi ako budem pila panklav? Zahvalna unapred

    Odgovoreno: 30. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Mozete da pijete panklav ako pise u urinokulturu da je (osetljiv) , jer ova je dobra kombinacija, samo treba da se pije minimum 10-15 dana.