Postovani, potrebno mi je samo da mi pomognete u tumacenju rezultata hormona. Testove sam radila drugog dana menstrualnog ciklusa. Rezultati su sledeci: fsh 4. 4 u/l lh 15 u/l estradiol 158 pg/ml amh 6. 12 ng/ml imam ciste na jajnicima (4 levi, 5 desni) , jajnici nisu uvecani, materica je u redu. Samo mi je potreban odgovor da li je neki od hormona znatno uvecan i sta se radi u takvim situacijama. Svakako cu da posetim lekara za misljenje ali zelim da cujem i vase, obzirom da moj lekar zakazuje pregled tek za 2 nedelje. Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Pogledajte referentne vrednosti, inace vam savetujem da hormonski status uradite (fsh, lh, estradiol, progesteron) 7, 14, 21 dan ciklusa.