Postovani u avgustu 2012. Godine pocela sam da osecam jako peckanje, svrab i kao neku suvocu u naborima sluzokoze oko klitorisa pa sve do velikih usana, bas likalizovano iskljucivo u tom gornjem delu, dok oko samog ulaza u vaginu i unutra nisam osecala te tegobe. Kod ginekologa sam radila bris grlica materice koji je bio negativan odnosno patogeni mikroorganizmi nisu pronadjeni, vag. Sekret-laktobacili, plocast epitel, retke gram pozitivne koke, a na brisu vulve streptococcus beta haemolyticus grupe b, ali ne pise koliko i mali broj e. Coli. Ginekolog mi je tada dala mak miror kremu i nista vise. Medjutim to mi nije pomoglo. Jos nekoliko puta sam kasnije radila nalaze koji su bili negativni. Poslednji put sam radila briseve u martu ove godine 2013. I svi su bili negativni. Dobila sam uput za urinokulturu i pronadjena je opet streptococcus beta haemolyticus grupe b 10000 cfu/ml i po antibiogramu prepisan mi je cefaleksin. Popila sam 2 kutije i nista mi nije pomoglo jer i dalje osecam to nesnosno peckanje koje se pojacava u vlaznoj sredini. Ne znam sta vise da radim jer mi je imunitet oslabljen, a lekari vise nemaju objasnjenje i govore mi da ova kolicina bakterija nije nesto signifikantna i da ne bi trebalo da izaziva takve tegobe. Da li vi imate neko objasnjenje? Pri tom da nagovestim da koristim oamucan ves na koji ne stavljam omeksivac, koristim laktodzin sapun za intimnu negu, trebalo bi da se iskljuci alergijska reakcija. Hvala unapred, pozdrav

    Odgovoreno: 28. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate zariste, savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , antibiotska terapijakod takvih infekcija ne sme da bude manja od 7-10 dana odnosno 3 dana nakon smirenja simptoma upale.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com