U septembru 2012. Sam bila na kolposkopiju i papa test zbog dugotrajnog i obilnog sekreta. Novembra mi je bio gotov rezultat i papa je bio iiia. U medjuvremenu sam otkrila rak dojke koji sam operisla u decembru. Uradila sam bris vagine i bris cerviksa -nalazi su bili uredni. Uradila sam i bris cerviksa na mycoplasmu i ureaplasmu i nalaz je negativan kao i bris na hlamidiju. Onda sam koristila po preporuci lekara makmiror vag. , pa canesten i i betadine vag. Sekret se nije smanjivao. U februaru 2013. Mi je otpocela hemioterapija po fac rezimu. Uradila sam ponovni pap (krajem februara) i rezultat je bio (pocetkom maja meseca) iiib. Doktorka je rekla da ponovo radim briseve. . . Nisam otisla. Otisla sam kod drugog lekara 21. 05. 13. I ponovo uradila kolposkopiju i papa test i nalaz je sledeci: cervicitis cum leucoplacio et erosio kolposkopija pvu cilindrican eritematozan. Oeu poprecan. Jodom se vrlo slabo boji kao leukoplacio pvu sa zonama eritroplakije i pojacane vaskularne sare. Na dodri sa donje usne pvu vidi se erosio. Vaginalni sekret - citoloski nalaz: stepen cistoce 3, atrofije epitel, neutrofilni granulociti. Egzo endocervikalni bris - citoloski nalaz: pa ii atrofija epitela neutrofilni granulociti, nilm, inflamatorne poromene na plocastim celijama: vakuolizacija, bubrenje jedra, marginacija hromatina danas sam bila na kontrolu kod doktorke i prepisala mi je kantarion vaginalete 30 kom svaki drugi dan. Nisam napomenula da sam i pored hemioterapije imala krvarenja i to 10. 04. 13. - normalna menstruacija, 25. 04. 13. Oskudno braon krvarenje u trajanju od 4 dana, 07. 05. 13. Tri dana svetlo crveno prvi dan a druga dva dana vise kao krvavi sekret. Posle pregleda i uzimanja brisa za papa test sam imala dva dana svetlo crvenkast iscedak. I konstantno imam izuzetno jak sekret koji je povremeno rozikast a nekad zuckast. I jos jedna napomena i mama i baba su mi umrle od raka dojke. Sta da radim? Kako je moguce da za nesto vise od dva mesece a bez terapije imam tako razlicite nalaze?

    Odgovoreno: 27. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Sto se tice grlica materice, sve sta ste opisali je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis chronica) koju treba adekvatno leciti. Razkliocite su prakse u lecenju te upale.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com