Ginekolog mi je rekao da sam hlamidiju dobila isključivo seksualnim putem. U jednom od vaših odgovora sam pročitala da postoje i drugi načini da se dobije hlamidija. Molim da mi ih napišete.

    Odgovoreno: 27. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Hlamidija se prenosi seksualnim kontaktom sa obolelom osobom, uključujući sam seksualni snošaj, analni seks i oralni seks, ne higenski brisanje anus posle nuzde odnosno i nepranje. Oko 75% zaraženih žena i 50% zaraženih muškaraca nema simptome, tako da većina infekcija ostaje nepoznata i nelečena, što pogoduje nekontrolisanom širenju bolesti.