13 godina bolujem od hipotireoze. Rezultati su uvek dobri uzimam eltroksin 100mg. Tri godine imala sam tackasto krvarenje deset dana pred menzis i onda obilne mestruacije. Letos je radjena eksplorativna kiretaza i uklonjen mali polip ali to nije bio uzrok moga krvaenja rezultati uzorka su bili dobri. Stavljena mi je spirala mirena (nije uradjen ultra zvuk pre mirene samo papa test i bris) i posle mesec dana na kontroli nadjena je cista od 7. 5 cm. Posle dve nedelje se smanjila na 5cm. Spiralu imam dva meseca, imala sam dva menzisa trajali su 4 dana i krvarenje je bilo manje manje nego pre ali traje po 5 dana i umereno obilno je. Koliko dugo cu se navikavati na spiralu jer nosim non stop uloske i stalno krvarim ili braonkasto ili crveno. Da li da izvadim spiralu. Doktor je rekoa da moze datraje navikavanje i do 6 meseci. Da li da budem strpljiva? Uvek kada je radjen papa test rezultati budu u granicama normale ali stapic bude krvav. . Molim vas napisite mi vase misljenje. Pozdrav i hvala dana

    Odgovoreno: 26. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju mogu da budu uzrok nastanja polipa. Takodje vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) jer cisticni jajnici i neregularna krvarenja nastaju usled hormonskog poremecaja, a nemaju veze sa spiralom. Spirala mirena ima odredjenu dozu progestrerona ali izgleda nije dovoljna doza.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i polyp-u na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com