Postovani, u februaru ove godine sam radila papa i bio je ascus pa je doktorka predlozila da uradim sve briseve-hlamidija, mioplazma, ureoplazma, bakterioloski i mikoloski. Zbog iznenadnog putovanja nisam ih uradila ali sam po povratku ponovila papa (prethodno sam imala terapiju poliginaksom) dobila sam sledeci rezultat: zadovoljava za evaluaciju, nije prisutna komponenta endocervikalne/ transformacione zone, negativno na intraepitelnu leziju ili malignitet, prisutne skvamozne celije, retki neutrofili, candida, bethezda nilm, pap ii. Moja dr kaze da nije dobro uzet uzorak ali mi je ipak dala canesten 3, a za ostalo nije dala komentar. Molim vase misljenje o nalazu. Inace, imam 45 god. I nisam do sada imala vecih problema, osim mase leukocita i infekcija. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 24. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.