1. Šta je polimorfonukleara?

    Pitanje broj: #116373

    Imam jedno pitanje, manje više nedoumicu. . . Posle godinu dana lečenja i pokušaja da izlecim betahemoliticki streptokok grupe b u velikom broju nadjen u vaginalnom i cervikalnom brisu, sada, u rezultatu sam dobila nalaz: u brisu vagine i brisu cerviksa nisu pronadjene patogene bakterije. U direktnom mikroskopskom preparatu: epitelne celije, bacili, kokobacili i polimorfonukleari. Moje pitanje je da li treba da brinem i idem po terapiju zbog ovoga? Da li je nešto od ovoga bakterija koja me koči dalje. . . Planirala bih trudnoću, jer za ovih godinu dana nisam smela da ostanem trudna zbog streptokoka. A one se sada nespominju u nalazu. Da li treba da ponovim nalaz? Da li se one kriju u nekom od ovih termina? Ovi polimorfonukleari su mi nov termin. . . Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 24. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Javite se vasim ginekologu da vam prepiše adekvatnu terapiju.Inače, polimorfonukleari su vrsta belih krvnih zrnaca, (leukocita) , njihov nalaz u cervikalnom i vaginalnom brisu ukazuje da se radi o infekciji. Pozdrav

Komentari na pitanje: #116373

    • Sara markovic 08. 07. 2021.

      Imam pitanje 37 nedelja trudnoce sam i nigde ne mogu da nadjem sdekvatan odgobor za ovu bakteriju koliko je opasno i dal treba da se brinem. Hvala