Postovani, tokom ultrazvucnog pregleda ginekolog je ustanovio da imam cistu na jajniku. Radila sam ca-125 i rezultat je 24. 9. Ginekolog mi nije dao nista osim sto mi je zakazao pregled za mesec dana. Da napomenem, pregled sam radila i pre mesec dana i nije bilo apsolutno nicega. Imam uredan ciklus, nemam bolove niti mi telo salje bilo kakve druge "znake" koji bi mi signalizirali da nesto nije u redu. P. S na pregled sam otisla zbog sluzbenog putovanja koje traje malo duze da bih eto bila spokojna. . . Molim vas recite mi koliko je ovo opasno i kako se leci? Unapred vam veliko hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Ciste nastaju usled hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , inace razlicite su prakse o nacinu lecenje.