Par dana sam bolesna juce mi je lekar dao palitrex trebam da ga pijem 10dana, jer imam neke bakterije neku infekciju, e sad zbog temperature 42 pila sam neke lekove, i sada me zanima posto vec treci mesec pijem novyette ginekolog mi prepisao, da li da nastavim da ih pijem u prethodna tri dana sam ih izbacila, sada ne znam koliko je pametno da nastavim, doktor opste prakse mi je rekao da ne pijem, da ih nikome nebi preporucio kontraceptivne piliule. U napred hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Antibiotsku terapiju nema veze sa oralnim kontraceptivnim pilule, medjetim posto ste prekinuli da ih uzimatate, sacekajte da dobijate menstruaciju. Posle odluciti da li hocete oralane kontracepcije ili drugi oblik zastite.