Poštovani, imam 43 godine i do sada sam imala normalne cikluse, medjutim od nove godine se to promenilo. Prvi ciklus ove godine je bio 22. Januara, normalno je trajao, ne previse obilan, oko 4, 5 dana kao i obično. . . Sledeći se pojavio tek posle 79 dana, trajao je 10 dana sa malo obilnijim krvarenjem. . . Treći ciklus je poceo posle 39 dana, prvih 4, 5 dana vrlo slabo, a evo traje već 10 dana s tim da poslednja 3 dana je krvarenje obilnije, kao 2, 3 dan uobičajenog ciklusa. . . . Napominjem da redovno idem na ginekoloske preglede i da su svi rezultati ok. . . Da li je ovo znak ulaska u menopauzu, i ako jeste kako bi to moglo da se reguliše? Ne bih koristila hormonalnu terapiju zato što imam problema sa venama a mislim da ne ide jedno sa drugim. Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Ocigledno da imate hormonski poremecaj koji treba ispitati (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , na zalost jedina terapija je hormonska.