Postovani, imala sam spontani pobacaj sa 24 nedjelje, u okotobru prosle godine. Beba je jednostavno zamrla u meni te sam morala na inucirani pobacaj. Na osnovu nalaza posteljice doktori su mi malo toga rekli, samo da beba nije imala dovoljno kisika te je zaostala u rastu a potom i umrla. Radila sam mnoge nalaze, izmedju ostalog torch, hormone stitne, koagulogram, testove na trombofiliju i svi su bili uredni. Sada sam ponovo trudna, medjutim u 11 sedmici su mi rekli da postoji nuhalni nabor 2, 7 mm te mi svi preporucuju prekid trudnoce koji trebam uraditi za 2 dana. . Molim vas vase misljenje, sta vi mislite da li su obe trudnoce povezane, da li ja imam ozbiljan problem koji drugi doktori nisu vidjeli, da li cu moci imati normalnu trudnocu u buducnosti, koje nalaze mi vi preporucujete da uradim i da li se ova trudnoca sad treba zaista prekinuti. . Zelim da naglasim da nikada nisam imala problema sa menstruacijom, uvijek je bila tacna i generalno nisam imala nikakvih problema tog tipa sve dok nisam ostala trudna. . Hvala vam najljepsa, i molim da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Slazem se sa kolegama, nemate razlog za rizik, inace ovaj nalaz ne bi trebao da ima veze sa prethodnim pobacajem, ne bi trebalo da imate ozbiljnih problema, prosto se desava, sacekajte histopatoloski nalaz, savetujem vam da napravite pauzu od 6 meseci pre sledece trudnoce.