Poštovani, imam policistične jajnike već 2-3 godine, pre 4 meseca sam prestala sa terapijom (planirali trudnoću) . Na redovnoj kontroli mi je papa iiia, ascus. Treba da uradim hpv test. Da li mi možete to malo pojasniti? I da li to ima veze sa policističnim jajnicima? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Policisticne jajnike nastaju usled hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) a •asc-us – (atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja) nastaju uglavnom kao posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com