1. Pvu, nulipare, vagina prolazna za 2pp značenje

    Pitanje broj: #116290

    Šta znači:

    spoljne genitalije nulipare, vagina prolazna za 2pp, pvu dug 2 cm, koničan, čvrst, pokretan, neosetljiv.
    Oeu kruzno, adnexa i parametrija slobodna, neosetljiva, c. Douglasi slobodan.
    Neosetljiv pod spekulumom: b. O kolposkopski nalaz: epitel egzocerviksa skvamoyan. Sch poz, vagina i vulva: b. O

    Odgovoreno: 22. 05. 2013.

Komentari na pitanje: #116290

    • Je l možete mi pomoći, šta znači Pvu sakralizirano dugo 2 cm?

    • Dobar dan doktore, možete li da mi odgovorite, molim Vas? Bojim se jer ne znam kako je. Bila sam u bolnicu 20.2.24. treći mesec trudna, vagina prolazna za dva prste i pustili me pijem lekove jer imam bakterije Nutri-Mag. Da li je uopšte normalno biti vagina prolazna za dva pp?

    • Grlic cilindrican dug oko 2,5cm, mesnat, OEU tackast. Vagina normalno naborana atroficnih zidova. Molim Vas da protumacite.

    • Pozdrav da li bi mogli da mi analizirate sljedece vulva nulipare,na međici veruka 2/2mm,sitnošiljata,vagina nabrana,elastična,prohodna za 2pp,PUV konična,epit,uterus u rvf,mali,mobilan,adneksa slobodna

    • Dobar dan Vam zelim. Da li bih mogla da dobijem Vas komentar na moj nalaz. Zanima me da li je sve u redu Hvala unaprijd. Licna anamneza : b.o. Negira elergije Porodicna anamneza:b.o. Anamnaza menstruacije : menahra u 12 godini. MC uredni. P:0. AB:0. Gin.nalaz/ vagina prolazna za 2pp , neravnih zidova. In.spec. bjelicast pjenusav sekret u vagini. PVU uterus dug 2cm,valjkast, pokretljiv,neosjetljiv Adneksa obostrano b.o. Uz nalaz cavumu pravilan gestacijski mesak sa jasnim ehom 13.8mmSTP+, vidljiv eho zumancene kesice 5mm . Embrionalni elementi se ne vizualizuje D.O. 18×21mm L.O. sa dominantnim folikulom 20mm. U.C.D. nema slobodne tecnosti. Th: Utrogestan 2×1 vaginalno. Kontrola za 7 dana.

    • 23 nedelja 2 trudnoca vagina prolazna za 2pp pvu odrzana uloziva za vrh prsta posteljica prednji zid nize polozena cervix 42mm Mozete li mi objasniti dal je ovo rizicno.

    • Molim vas da mi analizirate sledece Vagina prolazna za 2 pp, normalne dubine, naborani zidova, slobodnih svodova, oskudna vaginalni prozirna sekrecija. Pvu konica, tackasti OEU, dug 1,5 cm, zatvoren, uterus u AVF mali, cvrst, pokretan, neosetljiv. Obostrano adnekse i parametri je slobodne. Douglas slobodan, neosetljiv. Kolposkopski nalaz: povrsina ektocerviksa originalno plocastog slojevitog epitala. Epotal skvamozan Sch +(poz). Oko OEU polje na gornjoj usni 11-14h AW epitala koje ne vezuje jod. Uterus u AVF-u, normalnog oblika i velicine 72mmx39mmx48mm, ravnih ivica i homogene strukture miometrijuma. Hiperehogena spoljna kontura gornje usne cerviksa. Endometrium debljine 10 mm L. O. 31mmx25mm D. O. 32mmx23mm Duglas prazan. Dg GIRADS 1. AW epitel Cistolosku nalaz Skvamozne celije ektocerviksa intermedijernog I superficijelnog sloja bez elemenata atipije. Endocervikalne glanduralne celije uredne cistomorfologije. Preparat za cistolosku analizu zadovoljavaju ih karakteristikama. Prisutne su celije zone transformacije i endocerviksa. Normalan cistolosku nalaz bez sumnje na postojanje premaligne promene ili maligniteta NILM Kolerila papa II U crevikalni brisu ureaplasma pozitivna >10000

    • Grlic dug 2cm, blago hyperemican, valjkast. Uterus u avf, normalne velicine i konzistencije

    • Dr Rami Aburas 07. 08. 2013.

      Svaka zena koja ima matericu, onda ima i grlic materice, normalana duzina grlica materice 2cm, verovatno imate promene na grlicu zato je cerveno (moguce da imate upalu grlica materice cervicitis) . Vasa materica u polozaj savijenost prema gore (to je normalan nalaz) imate mali miom u levom rogu materica velicina lesnika (svaka zena ima levi i desni rog materice) . Adneksa su dobra bez promene. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu. Ginekoloska ordinacija “aras” http://www.wix.com/aburasrami/aras dr rami aburas dobracina 6/1 tel. 2622832 064 1188264 ramiaburas@hotmail.com

    • Dr Rami Aburas 06. 08. 2013.

      Normalna velicina grlica materice je 2cm, a ostalo je opis da je materica ponirana na gore, imate mali miom u levom rogu materice velicina lesnika.

    • Sta znaci. Cervix dug 2 cm sa crvenilom. Uterus u avf sa miomom u levom rogu vel lesnika. Adnexa slobodna neostetljiva.