Postovani! Ja sam prosle godine u septembru imala operaciju laparaskopijom (miom) . Ove godine u martu mi je postavljena spirala mirena. Od datuma postavljanja imam bolove i slabo krvarenje cesto. Isla sam na pregled i lekar mi je rekao da je dobro postavljena i da treba da mi se organizam navikne na nju. Ja se ipak plasim da nesto nije uredu. Molim za vase misljenje, da li bi trebalo skinuti. P. S. Nisam radjala. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 21. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, i zbog cega imate bolove, zatim vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) i uradite uz pregled jajnika da bi ste proverili da li imate cisticne jajnike, verovatno progesteron kod mirena nije dovoljan.