Postovani, imam dijagnozu kondiloma, takodje i ranice na grlicu materice, papa test iiia grupa, za par dana idem na pregled u gak, da se sve ponovo odradi, moje pitanje je vezano za skidanje kondiloma, koja terapija je najefikasnija i koliko su bolne za vreme i nakon skidanja, koliko dugo su seksualni odnosi zabranjeni posle toga i da li je efikasna neka manje agresivna terapija (trenutno koristim brdjanski melem za virusne bradavice, koji je potpuno prirodni preparat, ali njega stavljam na spoljne kondilome, ne znam da li bih smela i na unutrasnje i da li postoji nesto sto bih mogla da koristim i za unutrasnje) . Unapred zahvalna, natasa

    Odgovoreno: 20. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste spomenuli je posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, sto se tice kondiloma naj efikasinje metod je radiotalasima, nije bolno, radi se pod lokalnom anastezijom, pitajte vaseg lekara posle intervencije koliko dugo ne smete imati odnose.