Uterus dim. 108*51*63mm d. O. 45*18mm l. O. 37*15mm mikricisticne gradje, endometrijum 14mm, u prednjem zidu miom prec. 16mm to je nalaz uz, mene interesuje da li je nalaz u redu i da li postoji neka prepreka da ostanem trudne jer vec dva meseca pokusavamo ali ne uspevamo, imala sam neredovne cikluse, lecila se antibebi pilulama, zadnja dva ciklusa mi kasnilo prvi 6 dana, a drugi 15 dana a nisam trudna, trazum savet vas. Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, prvi miomaticnu matericu, a to vam nece mnogo smetati, drugi problem sto imate poly ili mikrocisticne jajnike a to predstavlja prepreku da zatrudnite, jer cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja koji treba ispitati i adekvatno leciti (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan) , jer antibebi pilule slabo ce da vam pomognu.