Postovani, molim za vasu pomoc. Danas sam dobila rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa. Pregled kod ginekologa mi je zakazan tek za sledecu nedelju, a mnogo sam nervozna i bojim se, pa ne mogu da zivim u neznanju do tada. Da li mozete da mi protumacite rezultate? Bak. Kultura vaginalnog brisa - rezultat: escherichia coli /masa/ bak. Kultura cervikalnog brisa - rezultat: escherichia coli /masa/ mikoloska kultura vaginalnog i cervikalnog brisa: gljivice iz roda candida nisu izolovane antibiogram1: amoksicilin sa klavulonskom kiselinom: s (osetljiv) cefaleksin: s (osetljiv) ceftriakson: s (osetljiv) gentamicin: s (osetljiv) ciprofloksacin: s (osetljiv) pipemidinska kiselina: s (osetljiv) trimetoprim-sulfametoksazol: s (osetljiv) zanima me da li to znaci da imam escherichiu coli? Da li imam te gljivice, i sta znace rezultati antibiograma, da li su dobri ili losi? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 14. 05. 2013.

Komentari na pitanje: #116028

    • Poštovani, da li bi mogli da mi protumačite rezultate bak. Kulture vaginalnog i cervikalnog brisa dok ne odem kod svog lekara. Bak. Kiltura vaginalnog brisa 1. Streptococcus agaalctaie /masa/ 2. Klebsiella- enterobacter /veliki broj/ bak. Kultura cervikalnog brisa 1. Streptococcus agalactiae /veliki broj/ 2. Klebsiella - enterobacter / mali broj/ mikoloska kultura vaginalnog i cervikalnog brisa candida spp. / mali broj/