Postovani, imam 32g, danas sam bila na redovnoj kontroli jednom godisnje kod ginekologa. Zadnju menstruaciju sam imala 19 aprila, od tada imam bol u donjem stomaku, radila sam krvnu sliku, urin -sve je ok, da bih danas ipak otisla kod ginek. I ustanovljena mi je upala jajnika ili jajovoda nisam je dobro razumela. Od terapije mi je prepisala doxiciklin 100 2x1 7 dana, hloramfenikol vag 250 8 dana, nistatin vag 8 dana, i ciprocinal 2x1 5 dana. Razumem da je doxiciklin za upalu jajnika ali za sta su ove vag hloramfenikol, koliko znam to su za bakterije, a ona mi je tek danas uzela briseve-za hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, zatim vag, bris i papa test. Inace rekla mi je takodje da je kolposkopija ok, posto sam dobila ranicu na grlicu materice posle porodjaja pre 7g, i od tada je papa uvek 2 grupa, samo mi je napomenula da se vide neke tackice na materice kaze to je bila neka infekcija ranije, jel se to leci? Znaci zanima me zasto mi je prepisala hloramfenikol kada brisevi nisu gotovi jos, i kakve infekcije sam prelezala pa se vide ove tackice na materici, da li mogu da se lece i da li nestaju vremenom? I da li se ove vag stavljaju u toku menstruacije, posto treba ovih dana da dobijem? Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste opisali je posledica upale grlica materice (cervicitis) odakle je nastala i ranica, koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse, vaginalete se ne stavljaju za vreme menstruacije.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com