Sve pohvale na vašem radu i ideji da pomognete na ovaj način ljudima. . . Uplašena sam čekajući rezultate, jer je i postavka doktorke takva da me priprema na loše ishode. . . Bez izraženih simptoma otišla sam na pregled gde je konstatovano da imam ektopiju grlića materice kao i tri mozaika. Uradjen je papa test i rezultat je: pa 2, jako mešovito zapaljenje, sluz jako izražena, ćelijski detritus slabo izražen, nema prisustva krvi, ascus. Preglog: lečenje uz obavezan pa. Na ovaj rezultat je doktorka rekla da ne valja. Uradjeni su brisevi, cervikalni i vaginalni, hlamidija, ureoplazma i mikroplazma. Rezultate čekam. Pored ovoga je pronadjen u desnom zidu materice intramuralni čvor 1, 35x1, 30 za koji mi je rekla da ne predstavlja opasnost. Pošto mi je želja da imam decu, uradili smo uz desetog dana ciklusa, pa opet petog dana pred mensturaciju. Pri prvom pregledu: uterus 4, 32x5, 25x5, 02cm, endometrijum 0, 380 cm, desni ovarijum 2, 68x1, 81 cm mikrocističan, levi 2, 48x1, 70 cm mikrocističan. U douglasu nema stranog sadržaja. Drugi pregled: uterus 4, 66x5, 06 cm, nedometrijum 0, 608cm, oskudna količina koagula u kavumu, levi 2, 62x1, 75 cm, desni ovarijum 3, 13x2, 02 cm. U douglasu nema stranog sadržaja. Na ovom pregledu mi je rekla da - ne valja, da je potreban opet uz, tumor marker i dopler krvnih sudova jajnika. Ovo je radjeno u privatnoj ordinaciji, ponašanje doktorke je pod znakom pitanja, jer mi se čini da je materijalista. . . Ono što me zanima je šta je realno u celom problemu i šta je neophodno uraditi, ne paničiti bez razloga, ali i ne propustiti bitno. Hvala.

    Odgovoreno: 11. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, 1) sto se tice grlica materice, sve sta ste naveli je posledica upale grlica materice (cervicitis) koje treba adekvatno leciti, 2) veroatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da uradite hormnski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklus, i prolactin samo 14 dan ciklusa) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com