Da li možete da mi objasnite šta znači ovaj rezultat asch (pa iii) - u brisu dominiraju ćelije intermedijalnih i parabazalnih slojeva uvećanih grubljih jedara od kojih su pojedine i blago poremećenog n/c odnosa sa atipijom. Što se tiče lokalnih promena (cilindrični epitel: zapaljenje+, leukociti++) pritom imam hpv tip 16, otkriven je pre godinu dana, ponovljen sada i opet je pozitivan. Urađene analize na ureaplasma urealyticum, mycoplasma hominis, oba negativna; chlamidia trachomatis dif - negativna; takođe je iskultivisana normalna bakterijska flora, i kultura na gljivice je negativna. Vaginalni sekret iii-a. Rađena mi je biopsija pre godinu dana zbog ranice koju imam, a tada je pa bio ii grupa: bioptati uzimani sa mesta atipije: i 18h, ii 12h, iii 13h grlić sicca, rezultat za i 18h: dg cervicitis chronica in exacerbationem acuta.; metaplasio planocellularis epithelii mucosae cervicis uteri. Rezultat za ii 12h cervicitis chronica in exacerbationem acuta. U epitelu se nalaze koilociti. Rezultat za iii 13h: erosio epithelii mucosae cervicis uteri.; cervicitis chronica in exacerbationem acuta. Papa test ću ponoviti za 4 meseca nakon terapije macmiror complex-om, i dva puta posle svake menstruacije kantarinom. Ali me zanima, do tada da li treba da se zabrinem, da li je ovo samo upala ili može dovesti do kancera. Imam 22 godine, nisam rađala. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 10. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste opisali je posledica upale gerlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, cak imate i pravu dijagnozu od pocetka pre godinu dana: dg cervicitis chronica in exacerbationem acuta.; metaplasio planocellularis epithelii mucosae cervicis uteri. Razlicite su prakse u lecenju cervicitis-a, plasim se da vasa terapija nije se dobro pokazale rezultate, jer pre godinu dana ste imali (pa ii) i ranicu, a sada pod terapijom imate (pa iii) , izgleda da imate i problem sa hormonima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com