Postovani doktore, 18. 04. Sam zavrsila sa sestomesecnom terapijom cikloproginove. 21. 04. Sam dobila ciklus koji je trajao za mene uobicajeno 7 dana (tako sam imala i kada nisam bila na terapiji) . Inace, zbog amenoreje sam i dobila tu terapiju. Takodje, posetila sam endokrinologa koji mi je predlozio da uradim hormonski status ali tek kada se organizam ocisti od terapije da se vidi pravo stanje stvari. 29. 04. I 5. 05. Sam imala odnos bez zastite. Ono sto mene interesuje, poslednjih nekoliko dana osetim neko pulsiranje u desnom jajniku, ali nije bolno, takodje, imam ucestalo mokrenje (normalno bez peckanja) , da li postoji mogucnost da je mozda u pitanju trudnoca i kad najranije bih mogla da uradim test? U suprotnom, da li ce se sada ciklus normalizovati nakon 6 meseci terapije ili moram ponovo sve isto. Na poslednjem uz u februaru nije bilo cista, vec su jajnici bili manje velicine nego obicno. Hvala na odgovoru. Imam 33 godine. Jelena

    Odgovoreno: 09. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Cycloproginova je dobra terapiju, i mozete je koristiti bez ogranicenje, moguce da ce vasi ciklusi izvesno vreme biti uredni, sto se tice test za trudnocu, mozete da ga uradite ako vam izostane menstruacija.