Poštovani, na početku sam petog meseca trudnoće (prva trudnoća je u pitanju) . U mojoj glavi se stvorio neki strah da ću da pritisnem svoju bebu kad spavam skupljenih nogu, kad idem do toaleta, kad ustajem iz kreveta, kad se sagnem da nešto dohvatim sa poda. . . Da napomenem da nemam nikakvih poteškoća, niti sam se loše osećala u prvim mesecima. Na poslednjem ultrazvuku sve je bilo sasvim u redu, bebica je bila odlično. Ali ja sam puna straha i zanima me šta se dešava unutra kad se nadjem u nekom od pomenutih položaja ili da pokušam da to nekako iskorenim? Unapred vam hvala. . . Tijana.

    Odgovoreno: 08. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, nista se ne desava sa bebom jer jer zaticena, nemate razlog za taj osecaj, beba zasticena karlicnim kostima, zatim u materici, zatim u plodova kesa, sama po sebe zasticena, drugo ni jedan porodjaj ne pocinje bez kontrakcije i bez pucanje i curenje plodova voda, ponasajte se normalno.