Postovani, prvu menstr. Sam dobila sa 13 god. A negde od 16te ciklusi su poremeceni izostaju i po dva meseca. Radila vise puta hormonski status prolaktin i tostesteron su povecani i to se terapijom sredi ali se vrati na staro. Na ultrayvuku mi je sve uvek bilo u redu poslednji put mi je dokt. Rekla da mi je desni jajnik neznatno uvecan i cak pomenula drugoj dokt da sumnja na policist. Jajnike ali mi nista konkretno nije rekla. E sada nakon izazvane menstr. Radila sam hormonski status 2 i 22 dan i cekam rezutat a 2 dana menstr. Kada sam radila opet su mi prl i tost povecani. Zanima me posto nekoliko meseci imam odnose bez zastite a jos uvek nisam u drugom stanju kolika je verovatnoca da je razlog prolaktin i da li treba da brinem ili je to normalno? Da li kada se menstruacija izaziva postoji ovulacija ili kako da utvrdim? Do polovine prosle god. Da napomenem koristila sam kontracept. Pilule i za prolaktin po potrebi bromokriptin a cikluse uglavnom izazivam cim izostanu jedan mesec. Hvala puno unapred.

    Odgovoreno: 08. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Sa visokom prolaktinom tesko moze doci do ovulacije, kontraceptivnim preparatima vrlo mali efekat ima, takodje bromokretin nece spreciti lucenje prolactina, ja bi vam savetovao da proverite hormonski status na sledeci naci (fsh, lh, estradiol, progesteron, prolactin 7, 14, 21 dan ciklusa) .

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com