Postovani zelim prvo da vam se izvinim ukoliko ste mozda pomislili da sam vam dala lazne podatke. Ja sam vam sve napisala da sam 2 oktobra dobila i nakon toga imala odnos koji nije ni bio pravi odnos. Ali recimo i da jeste u glavi mi je konfuzija. Nakon toga dobila san 31 oktobra i zatim 30 novembra. Imala sam odnos 13 decembra. I posle kada je trebalo da dobijem 30 decembra nisam jer sam pre toga shvatila da sam trudna. Mene su postovani doktore pratili. U februaru 21 kada su me pustili iz narodnog fronta. Ostalo sam vam pisala. Ja dobijam napade panike jer se plasim da je mozda zacece od oktobra iako nista ne ukazuje na to. Zato vas postovani molim da mi kepo objasnite jer sam se raxbolela od tog straha da li oni gledaju samo podatke kad ih im date ilu se samo vode po njima ja sam im rekla zadnji ciklus 30 novemvbra gde ispada da sam zacela u decembru. Zato zelim da znam da li oni i pored toga vrse proveru da li se beba poklapa sa tim podacima. Verujte nisam luda samo sam uplasena jer ne bi podnela da je oktobar u pitanju. Zato mi je bitno da znam da li moze da im promakne tolika razlika. Ja se ne razumem ali da sam ostala u oktobru bila bi vec 8 nesec a ja sam sesti i u julu rodila ne bi termin bio septembar. Zato vas molim da pimognete svojim znanjem dq sklonim ovu sumnju. Ja sam usla u 6 mesec i sve se poklapa jedino u mojoj glavi odhednom pisle toliko vremena bruji da oni ne vide. Vi ste orifesionalac i znate do koliko su greske moguce. A meni je mnigo bitni da znam da je decembar zacece i 1 mesec bar tako ispada. Zelim da znam da li bi ipak primetili da ima te razlike jer to nije malo ipak su 2 meseca. Po mojim pidacima decembar je ali mene toliko strah da pomislim da oni zbog mojih podataka ne vide ako nesto ima sti se ne poklapa a ipak je narodni front. Zato sam vam tada rekla sto su mi rekli kad su neki videli u kakvom sam stanju sakri podatje i idi proveri. Ja to nisam uradila. Postovami zelim da olaksam dusuncak i lekove pijem jer se bojim raxumete sta hocu da kazem sigurno a nemam koga da pitam niti mogu da verujem svakome. Cak sam se osihijatru obratila koji mi je rekao da bi u svakom slucaju videli da je id oktobra i da je beba zaceta u decembru i da se vratim u realnost da ne poludim. Zato vas molim da mi ibjasnite i pomognete celu isyinu znate. Ne moguce da niko o posle toliko pregleda nevposumnja kad bi imalo nesto. Valjda gkedaju mere bebebi ostalo. Molim vas pimognite mi da shvatim da je moja beba od decembra i da je oktobar moj strah. Jer bi ja da sam ostala u oktobru u februaru bila peti. A ja sam bila treci tada su mi bebi merili vratni nabor. Molim vas za lepo ibjasnjenje kao i uvek. Da sam blize ne bi vas mucila nego sam na kosovu. Znate kad kekara mig pitam on kaze da je to moje misljenje nemoguce i da bi se videlio bez obzira dal sam dibijala ili nisam i ostalo. Ali moj mozak ne shvata nikako. Zato vas molim da mi ore svega oprostite i rqzumete me i objasnite da se vec jednom smirim. Ja sam sada id staha ubedjena da cu u julu da rodim kao da oni nista ne vide. Znam posyovani doktore da ovako samo mogu da poludim. Unapred se izvinjavam ali nemam stvarno izbora.

    Odgovoreno: 06. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Prvo ako ste dobili menstruaciju 02. 10. 2012 onda sigurno niste zatrudneli u septembru, kada ste dobili menstruciju 31. 10. 2012, onda sigurno niste zatrudneli u oktbru ni u septenbru, zatim ste dobili menstruaciju 30. 11. 2012 a imali ste odnos 13. 12. 2012, a posle toga niste dobili menstruaciju, znaci logika i pamet niste zatrudneli u novembru ni u oktbru, vec u decembru. Kad vas pita doktor za podatke, njegov cilj da proveri da li se slazu vasi podaci sa merenjem ultrazvucnim aparatom, ako se ne slazu onda aparat ce vam odrediti tacno koliko ste trudni + ili - 3-4 dana, zanci lekaru nije u interesu da vas laze, niti da gresi, jer razlika preko 15 -30 dana mnogo uocljiva, zato vam savetujem da se smirite, bez panike, da ne bi doslo do prevremenog porodjaja. Nadam se da sam uspeo da vam objasnim i obedim da je vasa trudnoca pocela u decembru.