Postovani, pocela sam da pijem kontracepcione pilule pre 6 meseci (novynette) . I imam dosta nezeljenih dejstva, koja su pocela sa drugom kutijom pilula. Nezeljena dejstva su isla postepeno, u drugoj kutiji sam osetila pojacan apetit, u trecoj svrab i jak sekret na genitalijama i ranice, u cetvrtoj depresiju i neraspolozenje, gubitak libida, i to imam i dalje. Ja bih da prestanem sa uzimanjem pilula, pa bih vas pitala koja su nezeljena dejstva kad se prestanu piti pilule?

    Odgovoreno: 05. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Kad prestanite da pijete kontraceptivne pilule, nestace sva spomenuta nezeljna dejstva, sem svraba, sekreta i ranice na grlicu materice jer su oni posledica upale grlica materice, zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com