Postovani doktore, da li je moguce da mi menstruacija kasni zbog antibiotika? Pre malo vise od messec dana sam imala upaliu umnjaka i pila sam clindamycin, isla sa, na operaciju tog umnjaka i posle nastavila da pijem isti. U medjuvremenu sam pila dosta brufena, za bolove. Inace mi je ciklus na 30-34 dana i po mom racunanju, trebalo je da dobijem pre oko 5 dana ali nisam. Zadnjih 10 dana imam sve simptome kao da cu da dobijem ali nista. Da li treba da se zabrinem? Pozdrav

    Odgovoreno: 04. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Antibiotici i analgetic nemaju veze sa menstruacijom, ako ste imali nezasticen odnos uradite test za trudnocu, ako niste, proverite hormonski status.