Poštovani, počela sam da pijem kontracepcione pilule 15. Aprila ove godine, dakle još sam na prvoj kutiji. U pitanju su yaz pilule, 24 hormonske i 4 placebo pilule. Juče sam popila pilulu u redovno vreme, ali sa kiselom vodom. Danas sam dobila. Zanima me kako da nastavim da pijem pilule. Hvala unapred

    Odgovoreno: 03. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu, inace oralna kontracepcija se pije, prva kutija od prvog dana ciklusa po jednu tabletu od znak start i u pravcu strelice, nikad ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju, sledecu kotiju pocinjete od petog dana ciklusa, od znak strat i u pravcu strelice po jednu tabletu. Kad prokrvarite, prekida se sa uzimanjem tablete.