Poštovani, odgovor na vaše pitanje: postovani, kada sam bila na ginekoloskom pregledu vidjena mi je ranica na grlicu materice. Papa je ii grupa, a vs iii+vi grupa. Dobila sam poligynax vag. Kapsule, pakovanje od 12 komada. To sam koristila, i proslo je cetiri dana od kako ih ne koristim. Opet mi se pojavljuje beo iscedak, ujutru bukvalno iscuri iz mene i slatkog je mirisa. Da bi kasnije u toku dana bio malo gusci, ne iscuri iz mene kao ujutru. Ali je i problem to sto mi se sada sa tim belim iscetkom pojavljuju tragovi krvi. Ne kao menstruacija, nego mnogo redja i blaza krv, kao da je deo tog belog iscedka. Plasim se, jer ne mogu jos uvek da odem kod ginekologa, tek cu moci za dve nedelje. Sta da radim u medjuvremenu, postoji li nacin na koji mogu da pomognem sebi? Hvala unapred! S postovanjem, je poštovana, savetujem vam da uraditi kolposkopski pregleda zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bis te proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , jer jer ranica na grlicu materice je posledica te upale. Privremeno se isperite rastvorom kaljum hipermanganom (raza boja) is iz unutra i spolja sto cesce. Pozdrav postovani, hvala vam! Da, radjen mi je tada kolposkopski pregled. Evo deo od nalaza, mozda ce vam pomoci: kolposkopski nalaz-epitel egzocerviksa skvamozan sch pozitivan. Oko oeu prostrana ectopia sch negativna sa perifernom ree sch slabije pozitivno, na 11 do 12h polje nežnog mozaika. Rezultat papa testa ii grupa-u razmazu su prisutne ćelije pretežno površnih i intermediranih slojeva skvamoznog epitela bez znakova atipije, dosta leukocita, inflamacija. Vs iii + vi grupa-epitelne ćelje, laktobacili, leukociti, g+ sitni bacili, spore i pseudomicelska vlakna candide. Da li mi mozete reci samo jos kako da pravilno napravim daj rastvor hipermangana? Da ne bih nesto pogresila, i samo sve pogorsala. I koliko dugo da se ispiram?

    Odgovoreno: 01. 05. 2013.
    • Poštovana,
      Kao sto vam pise u vasem kolposkopski pregled: oko oeu prostrana ectopia sch negativna sa perifernom ree sch slabije pozitivno, na 11 do 12h polje nežnog mozaika. To su promene koje nastaje kao posledice upale grlica materice (cervicitis) , koji treba adekvatno leciti. Kad sam rekao da se iperete, mislio sam privremeno dok ne odete kod ginekologa, tako samo privremeno staviti nekoliko zrna kaljum hipermangana u erygatoru ili flasu sipate i obicnu vodu, promockate, da bude roza boja.