Poštovani, 14. 01. 2009 godine mi je rađena konizacija grlića materice (papa iii grupa h-sil) , posle konizacije patologija znaci preseka bez invazije zdravo, zbog zdravstvenih problema sam išla na česte ginekološke preglede, papa test sam radila svakih tri meseca, brisevi uvek negativni, bris na clamidiu, mikro plazmu i urea plazmu takođe negativan, 20. 03. 2013. Godine sam radila kontrolni papa test, nalaz ii grupa vs ii grupa, dijagnoza vulvitis, colpitis, 26. 04. 2013. Godine sam radila kontrolnu kolposkopiju nalaz, epitel u donjem delu cervikalnog kanala jasno ograničen sa diskretnom promenom u smislu sitnog mozaika, ostali nalaz pvu uredan, vagina uredno, na malim usnama sitne areje c. Acc. . Predlaže biopsija. Dijagnoza cervititis. Molim vas za savet biopsija mi je zakazana 20. 05. 2013. Godine posle ciklusa veoma sam zabrinuta zbog nalaza kolposkopije zbog dijagnoze iz 2009. Godine, u predelu male karlice stalno imam osećaj bola unazad dva meseca, osnovna dijagnoza mi je sle. Da li je moguće ako je nalaz papa ii grupa da mi se vratila stara dijagnoza. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 30. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste imali od 2009 godine je posledice upale grlica materice (cervicitis) , razlicite su prakse u lecenje te upale (cervicitis) , vas sadasnji nalaz je posledica recidiva starog cervicitis-a, biopsija je dijagnosticka metoda, konizacijom se ne leci uzrok te upale nego se leci samo posledica.

      mi se bavimo time profesionalno, mozete da nam se javite ili dodjete na konsultacije koji su besplatne. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com