Postovani, interesuje me sta na nalazu znaci ectocervix prekriven skvamoznim epitelom, nema atipicnih promena. Bojenje jodom - oko oue veliko polje jod negativno, periferno bojenje jodom homogeno i inteyivno. Tvuz nalaz-uterus i levi jajnik, normalne sonomorfologije. Dijagnoza: cervicitis chr. Cystis ovari dex. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, 1) problem, hronicnu upalu grlica materice (cervicitis chr.) koju treba adekvatno leciti, da ne bi doslo do ranica na grlicu materice, 2) problrm, imate cisticne jajnike, proverite hormonski status.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com