Postovani, kolposkopijom mi je pronadjeno nekoliko papiloma. Kako se oni lece? Da li je neophodno da i moj partner ode na pregled tj. Da li postoji mogucnost da mu prenesem papilome? Hvala.

    Odgovoreno: 30. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicitye su prakse, kako da leci, savetujem vam da da ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi ste proverili da li imate upalu grilca materice (cervicitis) , ako vas partner nema vidljivi papilomi ili druge promene nema potrebe da se pregleda.