Molim vas, resite mi dilemu. Nemam kako da odem kod lekara jer knjizicu mogu da overim u svom gradu, a trenutno sam daleko. Pijem diane 35 vec 4 godine, sa malim pauzama tokom 2010. I 2011. Godine. Od oktobra 2011. Nisam prestajala sa uzimanjem pilula. Pocela sam da ih pijem zbog policisticnih jajnika, a sad ih uzimam kao kontracepciju. Imam 21 godinu. U septembru, a kasnije i u oktobru i novembru prosle godine, pojavio mi se, nekih 10-ak dana pred menstruaciju, sekret smedje, skoro crne boje, koji je pred menstruaciju postaje sve crveniji i na kraju presao u krv. Isla sam kod lekara, ali kako sam vec bila dobila kad sam dosla, receno mi je da ne mogu da mi urade pregled, ali da je verovatno u pitanju prehlada i da slobodno nastavim sa pilulom. Nakon tog pregeda, sekreta vise nije ni bilo. . . Do sad. Zadnju menstruaciju sam dobila 6. Aprila i trajala mi je do 11. Oko 25. Mi je opet krenuo taj sekret, ali je postao sve crveniji i sad je bas kao da imam neku oskudniju menstruaciju, dnevni ulozak mi je premali, ali mi je dovoljan za ceo dan jedan ulozak srednje velicine. Da napomenem da i jesam prehladjena i to malo jace. Ne znam da li da prestanem da pijem pilulu, jer mi je ostalo jos dve koje treba da popijem? Otici cu kod lekara kad budem isla kuci za koji dan, ali je veliko pitanje kad ce moci da budem primljena. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 30. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Nastavite da pijete ostale tablete, desava se da se pojavi oskudno krvarenje pred ciklusom kao nezeljno dejstvo, medjutim vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.