Poštovani, imala sam konizaciju 12. 02 sve je dobro normalno sam dobila menzis na 28 dana, tj 02, 03. 2013 medjutim pre kontrole javilo mi je braonkasta krv na 22 dan zatim sam isla na kontrolu i 28. 03. 2013 dobila išla sam na kontrolu 27. 03 ph rezultati su mi (endo-i egzo -cervikalni resekcioni rub su bez displastičnih epitela) papa test treba da zakažem tek jula ali sad mi je pred menstracijiju malo čudno jer nedelju dana pre nego što treba da dobijem malo curim i nosim dnevne uloške a uvek je bila na 28 dana sada ne znam jel to normalno posle intervencije na pregled marta kada sam bila rekla sam doktoru da curim nedelju dana i kada me je pregledao rekao je da je to predmenstualno krvarenje i odma 28. 03 sam dobila. Ovaj mesec mi se isto javilo braonkasta krv ali jos nisam dobila jako sam preplasena molim vas da mi sto pre odgovorite jer želim da postanem majka nzm da li cu teže zatrudnetui zbog skarćenog grlića ili to nema veze. . . Pošto planiram da osnujem porodicu kako sada da znam koji su mi plodni dani molim vas da mi što pre odgovorite jer se jako bojim. Šta da radim da li da čekam papa test ili mogu da planiram trudnoću. Moj verenik i ja jos nismo imali odnose jer se boji da me ne povredi, iskreno i ja se bojim jako. P. S. Imam 29 godina i nisam rađala zato i panicim, nisam imala pobačaje itd imam redovnog partnera, i menzis mi je bio uvek uredan unapred hvala na odgovoru! S poštovanjem

    Odgovoreno: 28. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasim opisu, sve uredu, mozete da planirate trudnocu, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje da uradite uz pregled da proverite da li imate cisticne janike.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #115512

    • Dr Rami Aburas 01. 05. 2013.

      Savetujem vam da uradite hormoski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) jer mikrocisticni jajnici nastaju usled hormonskog poremecaja, zato verovatno vam menstruacije pocinju ili zaversavaju tamne, a to moze da utice na tok trudnoc.

    • Poštovani doktorica mi je rekla da mi je levi jajnik malo uvecan i mikrocistican kada sam je pitala sta to znaci rekla je da treba da dobijem, nadam se da to nije nista opasno posto su me istraumirali sa biopsijom kada sam radila unapred hvala na odgovoru