Kratko i jasno: papa ii grupa, bakterije i inflamacija. - relativno uredan nalaz, ali bakterije su tu. Moj problem je birokratija, jer imam 28 godina i ne mogu nikakve preglede da obavim na studentskoj poliklinici u nišu (gde studiram, jer nas zakon ograničava na 26) . U paraćinu se zakazuje pregled i uzimanje brisa, a onda se to nosi u ćupriju, čekanje, pa ponovni odlazak (ni- pn uzimanje brisa- ću nošenje uzorka- pn-ni predavanja. . . Rezultati - ni - pn-ću uzimanje rezultata-pn nošenje istih -ni lečenje i mir) . Poenta - mnogo vremena i novca, kojeg nemam trenutno zbog ispitnog roka i zato što mi je umrla majka (pa taj deo zarade ne postoji više) . Da li bi vi mogli da mi preporučite neke vaginolete širokog spektra koje se mogu kupiti, a koje ne štete vagini? Uz pretpostavku da nemam hlamidiju, pošto sam nedavno radila bris samo na to, a imam već godinu i po dana stalnog i vernog prtnera. Izvinite na dužini objašnjenja i hvala vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 27. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Kratko i jasno, vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) da biste dobila adekvatnu dijagnozu i adekvatnu terapiju.