Zdravo. . . Na desnata grada mi se pojavija fibroadenomi minatata godina vo noemvri mesec gi ostranivne no po 3meseci poftorno mi se pojavija hirurgo predlozi da pocekame dva meseci no posle dva meseci poftorno gi ostranivne. . . Mi rekoja deka teloto mi e sklono sakam da prasam dali mozi nesto da se pija dali ima za da se spreci mi imaa spomnato deka seleno imal antitumursko dejstvo no kolku e dobro za ova ne znam dali mozi da mi kazite dokolku ima nesto za sprecuvajne na fibroadenomi. . . Pozdrav

    Odgovoreno: 27. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovo odstranite fibroadenom, nezam za drugi nacin, samo mogu vam savetovati da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin 14 dan ciklusa) , jer cesto to bude pozezano sa hormonskim poremecajem.