Postovani, suprug i ja skoro godinu dana radimo na prosirenju porodice, kako nismo u tome do sada uspeli posetili smo lekare i uradili testove na chlamidiju, ureaplazmu i mycoplazmu i briseve. Kod mene je pronadjena eserihija u vagijalnom i cervikalnom brisu, ostali testovi su negativni a kao terapija prepisane su mi gentamicin vaginalete. Kod supruga su pozitivni rezultati na ureaplazu > 10000, dok su ostali negativni. Prepisana mu je jedna kutija ciprocinala a nakon toga kontrola. Zanima me da li meni treba da se ukljuci jos neka terapija obzirom da je kod supruga pronadjena ureaplazma. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 27. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da vas suprug da uzme minimum 2 kotije ciprocinala (ne manje od 10 dana) , takodje, i opstinencija dok ne bude njegov naklaz uredan. Takodje mozete i vi uzeti istu terapiju preventivno.