Poštovani doktore pre 2 godine sam operisala endometriozu na jajniku veličine 4cm koja je uspešno otklonjena laparaskopijom, radjena je uporedo i histeroskopija i uklonjen je polip na materici, jajovodi su bili prohodni. Nalazi su mi bili uredni do pre par dana kada mi je na ultrazvuku otkriven polip u materici 17x12mm. Doktor je preporučio histeroskopiju. Da li postoji mogućnost da se polip leči lekovima i koliko bi trajala operacija, histeroskopija. Zahvaljujem se unapred.

    Odgovoreno: 27. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse i pristup, neki ga operisu, drugi ga ne diraju ako ne pravi smetnje (kao sto su abnormalna krvarenja, bolovi, sekrert) , medjutim moja misljenje bolje ga otkloniti, jer cesto kasnije mogu napraviti komplikacije, on je cesto posledica neke upale, savetujem vam da uraditie kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da bi ste proverili da li imate upalu grlica materuice (cervicitis) .