Pozdrav, ginekolog mi je prepisao pilule lindynette 20, to ce mi biti prve pilule koje cu koristiti, nikad pre nisam uzimala ni jedne antibebi pilule, u uputstvu pise da se prva tableta uzima prvi dan menstruacije a meni je doktorica rekla da uzmem prvu drugi dan menstrualnog ciklusa. . . Sad nisam sigurna sta da radim da li da poslusam nju ili kako je nauputstvu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Mozete prvi ili drugi dan ciklusa, ali ja vam savetujem da pijete od prvog dana ciklusa po jednu tabletu dnevno i u pravcu strelice, i cekajte da dobijate menstruaciju, nikad ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju.