Postovani, molim vas za odgovor. Uzimam tablete za kontracepciju vec vise godina. Pocetkom marta sam jednu zaboravila da uzmem. Primetila sam tek kad sam trebala sledecu uzeti (posle 24h) uzela sam onda jednu, a posle 12h drudu, a posle redovno kako treba. Kad sam zavrsila kutiju, dobila sam menstruaciju, kao obicno (14. Maj) . Posle sam nastavila tablete, ali me je ipak kopkalo, dali mogu ipak da bodem trudna, pa sam uradila test, bio je negativan. Od tada sam vec opet imala menstruaciju (11. April) a jos uvek imam fobiju da sam trudna, sto nikako ne zelim (imam tr1 cerke, jedna od18god. Abliznakinje od 10) malo sam se ugojila, pa sebi mozda umisljam. Da li moze biti da sam trudna, a menstruaciju izazovu tablete? Dali tablete uticu na rezultat testa za trudnocu?

    Odgovoreno: 24. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, vrlo pametno ste postupili sto ste pili sledeci dan na 12 sati po jednu tabletu, tako ste korigovali sto ste zaboravili prethodnu tabl. , cim ste dobili menstruaciju, onda niste zatrudnili, a dobili ste 2 menstruacije, i 1 negativan test, zato bez panike, niste trudni sigurno.