Mozete li mi objasniti ovaj nalaz, od moje prijateljice je, ona je 1978 god, ima obilan sekret i svrab, pa joj je dr preporucila da urade papa test, nije prije imala nikakvih tegoba? Citroloski nalaz: na citroloskim preparatima pripremljenim za analizu po medtodi papanikolaou, vidi se veliki broj celija iz sastava hronicne nespecificnosti inflamacije i to polimorfonuklearnih leukocita, limfocita, plazmocita, sluz i obilan detritus. Skvamozni epitel je zastupljen celijama iz svih slojeva od kojih su povrsinske i intermedijalne najbrojnije, pojedinacne i u manjim grupama, endocervikalne celije prisutne u manjim grupicama. Kod manjeg broja celija uocavaju se znaci celijske atipije jedarno-citoplazmatskog tipa, sa koilocitozom, anizocitozom i jedarnom hiperhromazijom. Komentar patologa: nalaz atipicnih celija, kao i celija iz sastava hronicne nespecificne inflamacijesugeriraju tretman prema protokoluginekoloske selekcije za patologiju cerviksa. Zakljucak: papanikolaou 3 analiza vaginalnog sekreta: snomed t: 8*110 m: 69700 p: 8*310 unapred hvala!

    Odgovoreno: 24. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Ima jaku upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr. Rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com