Dragi doktore, ovakva je moja situacija. . . Prosle godine su mi ustanovljeni kondilomi (spoljasnji) za koje mi je doktorka rekla da se rade laserom u privatnoj klinici i rekla mi je cenu, koja je daleko od mojih finansijskih mogucnosti, a ja sam tek skoro shvatila da oni mogu biti otklonjeni spaljivanjem ili kremom. . . Proslo je vise od godinu dana, a ja i dalje nista nisam preuzela po tom pitanju, ali koliko vidim, oni se nisu prosirili, isti su kao i tad. . . Koliko su oni u stvari opasni ako se ne lece ovoliko dugo i da li mislite da ce mi pomoci papiloma posle ovoliko vremena?

    Odgovoreno: 23. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse o lecenju kondiloma, ako se nisu prosirili, onda nije opasno sto niste ih otklonili do sada, proverite da li imate pojacan sekret, uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.