Poštovani, molila bih vas za mišljenje, radimo na bebi. Osmog dana ciklusa sam bila na uz i folikul je već bio 23 mm i doktorka mi je rekla da će svakog časa da pukne i da imamo odnose. Sutradan je na uz još uvek bio tu 23x25mm i primila sam pregnil od 10 000 i imali smo odnose sutradan i prekosutra. 1. Da li sam kasno primila pregnil, da je folikul već bio preveliki? 2. Da li valja to što je već osmog dana bio 23mm? 3. Da li je moguće da imam problem sa pucanjem folikula, ako mereći bazalnu temperaturu vidim da svakog meseca temper. Skoči preko 37 i tu ostane sve do sledeće menstr? 4. U nedoumici sam da li imam ovulaciju (iako bih po bazalnoj zaključila da imam) jer poslednja dva meseca radim ovulacione testove i nisu mi pozitivni, a temperatura mi svakako skoči oko sredine ciklusa (ciklusi mi traju 25-28 dana) . Unapred se zahvaljujem na odgovorima

    Odgovoreno: 23. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonskog poremecaja koji treba proveriti (fsh, lh, estradiol, progesteron 7. 14. 21dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , tako cete saznati da li imate ovulaciju.