Postovani, prije 2 sedmice sam bila kod ginekologa koji mi je rekao da imam upale janika nakon ispijenih tableta rekao mi je da imam cistu na jajniku. Ali mi je samo rekao da nakon 3mj dodjem opet na kontrolu nisam dobila nikakve lijekove i sl. Posto sam jos mlada a cula sam da ciste ostavljaju neplodnost zanima me da li bi bilo pozeljno da nesto pijem ili samo da cekam sljedecu kontrolu? I kolila je opasnost za neplodnost nakon cisti? Unaprijed havala. . .

    Odgovoreno: 22. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Cista na jajniku nastaje zbog hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status, takodje vam savet da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima jer verovatno imate i pojacan sekret.