Postoani hvala na odgovoru u kratkom roku, moje pitanje je bilo vezano za upale besike nakon odnosa, svaki put. Rekla sam vam da imam e. Coli i enterokok u vaginalnom i cervikalnok brisu i da sam ih lecila po antibiogramu i drugim preparatima ali bezuspesno. Rekla sam vam da je bris ii, a vs iii grupa. . Odgovorili ste mi da uradim kolposkopiju i da je mozda u pitanju zapaljenje grlica materice (colpitis ili cervitis) . Zaborvila sam da naponenen da kad sam radila briseve, radila sam i kolposkopiju. Imam ranicu na hrlicu vec duze vreme, doktorka je i sada rekla da jeona u redu i da treba da je pratimo, osim toga rekla je da je sve u redu. Ultrazvuk takodje dobar, mikoplazma, ureaplazma i hlamidija negativne. . Hvala jos jednom, pozdrav

    Odgovoreno: 20. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Zato sam vam bio savetovao da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, i ako niste spomenuli da imate ranicu na grlicu materice vec duze vreme, koja je posledica upale grlica materice (cervicitis) i koju treba adekvatno leciti, zato vase upale besike nakon odnosa nastaje kao posledica.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com