Postovana, pocela sam da pijem antibebi pilule 20. Februara ove godine, ali ne u toku menstrulacije jer sam bila dobila 09. Tog meseca. Od tada nisam imala odnose. Danas mi je 2. Dan uzimanja 3 kutije, pa me zanima da li ima ikakve sanse da nekoriscenjem kondoma ili neke druge mehanicke zastite ostanem u drugom stanju, tj da li su mi pilule dovoljno pouzdane sada iako nisam pocela sa njihovim uzimanjem na dan kad je trebalo?

    Odgovoreno: 19. 04. 2013.
    • Poštovana,
      Oralna kontracepcija se uzimaju od prvog dana ciklusa po jednu tabletu dnevno, pa se ceka da se dobije menstruacija, zatim od sledeceg ciklusa se uzima od petog dana ciklusa po jednu tabletu dnevno, pa se ceka da se dobija menstruacija, i tako se nastavlja, ako ste tako postupili onda ste zasticeni, nema potreba za koriscenje bilo koje druge zastite.